Často kladené otázky

 • Jaký je optimální okraj - zakončení bazénu?

Naše společnost vyrábí bazény s plastovými límci. Jedná se o elegantní a praktické řešení zakončení bazénu. Tento plastový límec je v ceně bazénu. Plastový límec slouží  pro zpěvnění horní části bazénu, tak i jako praktická část, kdy zamezuje vnikání prachu a nečistot do bazénu z povrchu okolo bazénu.

 • V čem jsou odlišné plastové bazény a sklolaminátové bazény?

Především v použití materiálu. Materiál Polystone od f. Roechling je velice odolný a kvalitní polypropylen, konstruovaný právě pro výrobu bazénů. Vzhledem k tomu, že obvod pláště bazénu se vyrábí z jednoho kusu návinu, lze rozměr a tvar bazénu zhotovit dle přání zákazníka. Tato možnost u laminátových bazénů není.

 • Jaká je životnost plastové bazénu?

Životnost je dána tím, jak byl bazén stavebně osazen a jak se uživatel o bazén stará . Vzhledem k tomu, že je materiál odolný vůči ÚV záření je prakticky nezničitelný. Další výhoda je, že se dá kdykoli opravit.

 • Jaká filtrace je optimální pro plastové bazény?

Naše společnost dodává výhradně filtrační jednotky pískové. Návrh a velikost filtrační jednotky je dána objemem a velikostí bazénu.

 • Chlór a nebo mořská voda?

Údržba bazénové vody chlorem je finančně nejméně náročná, ale může některým lidem vadit - mohou být na chlor alergičtí. Jde o to, jak je chlor aplikován a v jakém množstí. V případě, že z vody je chlor cítit, tak je bazén tkzv. přechlorován a to není pro pokožku koupajícího se člověka to nejpříjemnější. Co se týče úpravy vody v bazénech mořskou vodou má to své výhody a nevýhody. Výhoda je v tom, že voda není citit chlorem a slaná voda ja na pokožku velmi příjemná. Každý kdo se zamýšlí toto zařízení nakoupit by měl vědět, že všechny kovové či nerezové části bazénu a jeho příslušenství v krátké době zkorodují. Proto musí všechny tyto kovové části příslušenství - nerezové schody, kovové části čerpadel, topné spirály atd. být z titanu, který je v tomto případě proti mořské soli odolný. A to není laciná záležitost. 

 • Plastové bazény - jaké schůdky?

Když se mě zákazník na tuto otázku ptá, vždy řeknu že schody plastové. Samozřejmě jde o to jak bazén je velký a jaký má zákazní prostor. Plastové schody dokážeme udělat tak jak si zákazník přeje. Rozhodně plastové schody jsou pro vstup do bazénu pohodlnější než nerezový žebřík.

 • Proč zastřešení ?

Zákazníci si pořizují zastřešení bazénu především pro prodloužení bazénové sezony. V našich podmínkách a nestabilním počasí v letním období se dá říci, že je to nezbytnost.

 • Jaké bazény lze rekonstruovat?

Naše společnost dokáže zrekonstruovat bazény betonové, kachličkové, foliové i samozřejmě plastové. Vždy je důležité zvolit správný postup a technologii rekonstrukce starého bazénu. Je nutné, abychom stávající bazén viděli a mohli navrhnout zprávné řešení.

 • Není bazén vyráběný na zakázku drahý?

U nás nerozlišujeme cenu bazénu typového a na zakázku. Cena vždy vychází z množství a druhu použitého materiálu.

 • Kolik stojí doprava?

Naše společnost do 70 km neúčtuje dopravné bazénu. V případě, že vzdálenost je delší, účtujeme 15 - 17 Kč/km, a to podle toho, zda je doprava vedena po dálnici či po silnicích nižší třídy. Každý zákazník se dopředu dozví, kolik ho bude přeprava bazénu stát.

 • Jak zazimovat bazén?

Před nástupem mrazů je nutné z bazénu vodu odčerpat pod trysky cca 10cm, odmontovat technologie jako jsou písková filtrace, protiproud, topení atd.. Toto příslušenství uložit tam, kde nemrzne - garáž, sklep atd., povolit kulové venitily o vypustit vodu z potrubí filtrace popřípadě protiproudu. V případě, že bazén má podvodní světle, je nutné ho z bazénu vyjmout a nechat na okraji bezénu mimo hladinu vody.

 • Jsou poskytovány v zimě nějaké slevy?

Naše společnost připravila pro naše zákazníky bazénové sety. Tyto sety jsou  vybrány tak, aby uspokojili všechny naše zákazníky od základního provedení, až po bazén vybavený příslušenstvím jakou jsou pritiproudy atd.. Jsme samozřejmě připraveni i nabídnout sestavu, která bude odpovídat přání každého zákazníka.